Przyszedł czas na pierwszy wpis i – oddając sprawiedliwość tradycji – mam dla Ciebie kilka słów na temat, co tu się będzie działo ;)

Dlaczego postanowiłem prowadzić ten blog?

Żeby poukładać sobie myśli w głowie. Nie… Serio! Ponoć “tak naprawdę rozumiemy tylko to, co potrafimy wytłumaczyć innym”. Postanowiłem więc, że omawiając ciekawsze tematy związane z IO na łamach tego bloga, jednocześnie będę porządkował moje Programistyczne Myśli i Programistyczne Notatki (które w wyniku słabej organizacji ogarnął chaos okrutny). Będę wrzucał tu ciekawsze treści od czasu do czasu – te, które mogą Ci się przydać.

Czego możesz się po mnie spodziewać?

To jest blog od Programisty dla Programistów. Bądź pewny, że będę pisał o samej istocie Inżynierii Oprogramowania; o ciekawostkach związanych z językami, o dobrych praktykach, o wzorcach projektowych, o modelowaniu, o kontroli wersji, o testowaniu, o debugowaniu,… O wszystkim i tylko o tym, co wyda mi się praktyczne i przydatne w zawodzie Programisty. Czasami zahaczę też o tematy luźniejsze (na privie) – żebyś nie myślał o mnie jak o jakiejś maszynce do robienia programów ;)

Tak więc – Stay tuned!

Related Posts: